من نویس

نوشتن جایگزین خوبی برای گریه است، آدم را سبک می‌کند.

من نویس

نوشتن جایگزین خوبی برای گریه است، آدم را سبک می‌کند.

این قسمت:

توجه بیشتری به زندگی، خودم و تو

پیوندهای روزانه

.ببخشی مرا امیدوارم :تو به

جمعه, ۵ آبان ۱۳۹۶، ۰۳:۲۸ ب.ظ
گنجشک‌ها مرا یاد تو می‌اندازند و چنارهای بلند. اهواز گنجشک‌های کمی دارد. چنار اما، اصلا ندارد. گنجشک‌ها از سر و گوش نخل‌ها بالا می‌روند و درختانی که نامشان را نمی‌دانم. این روزها نبودن چنارها مرا یاد تو می‌اندازند. یاد فاصله جغرافیاییِ زیادی که بین‌مان است. گنجشک‌هایی که تا شعاع چند ده متری‌شان هیچ چناری نیست شبیه من‌اند. انگار چیزی کم دارند. 
   تعجب نکن. همیشه اینگونه نیست که تو گنجشک باشی و من چنار. گنجشک و چنار، من و تو هستیم بدون اینکه ترتیب مهم باشد. یک روزهایی تو گنجشک آرامی هستی که بال می‌گشایی و از چنارِ من می‌گریزی. روزی هم من گنجشک تنهایی‌ام که توی اهواز صدای جیک جیکم فرق کرده ست و طوری بی‌تاب پرواز می‌کنم و این طرف آن طرف می‌پرم که مشخص می‌شود چقدر چنارِ تو را کم دارم.
   برای عمو سروده بودم " جای تورا هیچ کسی پر نمی‌کند، کارِ در و پنجره آجر نمی‌کند " حالا همین را به تو هم می‌گویم. هیچ آجری در نشد. هیچ آجری پنجره نشد که از ورای آن لبریز از نور و روشنایی شوم. اما بی اختیار روزهایی زل زدم به آجری که هرگز پنجره نبود. دست آخر هم فهمیدم هیچ آجری تو نمی‌شود. هیچ آجری مرا از این زندان زشت و کثیف درونم به سمت بهشتی که با تو می‌شود داشت نمی‌برد. امیدوارم مرا ببخشی. اگرچه یادم نیست شاید روزی در کودکی با هم بازی کرده ایم، اما این یک بازی کودکانه نیست. هر لحظه یقینم به این جمله بیشتر می‌شود‌.
   اهواز سرد است بی تو و البته من اخیرا سرمایی‌تر شده‌ام. زیر باد کولر می‌لرزم و همه با تعجب نگاهم می‌کنند. تن کالبدِ جانِ ماست و تا کِی سرمایِ جان به تن نفوذ نکند؟ هرجا که هستی سَرت سلامت، من هم زیر پتو مچاله می‌شوم تا غرغرهای تنم را آرام کنم ولی جانم غرغر نمی‌کند. بی تابیِ جانِ من روی هم تلنبار می‌شود تا روزی از کوه درونم شبیه آتشفشان منفجر شود. شاید هم زودتر از آن تو آمدی...

+ عنوان را از چپ به راست بخوانید.
  • ۹۶/۰۸/۰۵
  • fafa

به تو نویسی

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.