من نویس

نوشتن جایگزین خوبی برای گریه است، آدم را سبک می‌کند.

من نویس

نوشتن جایگزین خوبی برای گریه است، آدم را سبک می‌کند.

این قسمت:

توجه بیشتری به زندگی، خودم و تو

پیوندهای روزانه

اتمام مرحله اول مسابقه گویندگی :)

شنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۶، ۱۰:۳۰ ب.ظ
خب باید بگم خوش گذشت. واقعا شنیدن یک متن با بیست و چهار صدا اتفاق جالبی بود. هیجان لطیف و ظریفی هم داشت. دوست دارم مفصل درباره این مسابقه بنویسم و با چندتا نظر انتقاد گونه شروع می‌کنم.
   به نظر بنده اینکه بین دونفر به یک نفر رای بدیم اصلا ایده خوبی نبود. درواقع بهتر بود که گروه ها بیش از دونفر باشند. مثلا گروه‌های سه تا چهار نفره. هیجان غالب مسابقه‌های این‌چنینی به همین زمان مناسبشونه. یعنی وقتی مسابقه بیش از حدی که مناسبش هست کش میاد نهایتا بی‌مزه میشه. نکته بعدی از نظرم امکان، رای دادن به هردو شرکت کننده  مورد مناسبی نبود. یعنی اینکه نهایتا رای دهنده ها حتما به یک نفر رای بدهند خیلی بهتر و اصولی‌تر هست که بالاخره انتخاب کنند که کدام بهتره. نکته بعدی موسیقیه. گروه‌های یک، دو، چهار، شش، هشت، نه، ده و دوازده گروه‌هایی هستند که یکی از شرکت کننده‌ها فایل دارای موسیقی و دیگری بدون موسیقی دارند. همه بدون استثناء شرکت کننده دارای موسیقی رای آورده! یعنی هشت گروه از دوازده گروه. مطمئن باشید موسیقی تاثیر ناخودآگاه و روانی در انتخاب داره. در گروه سه و گروه هفت هردو شرکت کننده موسیقی ندارند. گروه پنج گروهیه که هردو موسیقی دارند ولی موسیقی در شرکت کننده برنده پررنگ‌تره. گروه یازدهم هم هردو موسیقی دارند. به عقیده من یا باید ایده استفاده از موسیقی نمی‌بود چون مسابقه یک مسابقه گویندگیه و صدا، لحن و بیان مهمه یا یک موسیقی مشخص برای همه استفاده می‌شد که البته ممکن بود فضارو کمی کسل‌کننده بکنه ولی شرایط برای همه مشابه و برابر بود و رای‌ها واقعی‌تر بود.

   حالا از این انتقادات جدی که بگذریم می‌رسیم به مسائل جالب و حواشی مسابقه. درباره متن باید بگم که جمله‌ی "شب انتظار عشاق کش بیاید" یکی از جالب‌ترین بخش‌ها بود که خیلی‌ها کشتار راه انداخته بودن و عشاق رو کشته بودن:) یعنی گمون کنم نیمی از شرکت کننده‌ها "عشاق کِش بیاید" رو خونده بودند "عشاق کُش" :دی نکته بعدی باقلا بود که برای من خیلی جالب بود. ما خودمون از کلمه "باقلی" استفاده می‌کنیم اما من سعی کردم درست شبیه متن بخونم یعنی باقلا. به عشق واژه بازی های "شباهنگ" رفتم سرچ کردم دیدم "باقلا، باقالی، باقله و باقلی" همه درست هستند:) کلمه بعدی ایوان هست ( قشنگ پستم شبیه پست‌های شباهنگ شد :))) ) دوستان گلم حتما باید ی ساکن باشه یعنی یا اَی یا اِی. بعضیا میگفتن ایوان مثل ایران. غلطه خب. البته که اینم با سرچ بهش رسیدم:/
   خلاصه که یک سری دوستان حتی یکبار هم تمرین نکرده بودن غلط غلوط میخوندن رد می‌شدن. حالا درسته صداوسیما و رادیو نبود این مسابقه ولی انصافا برای گوش‌های ما پشیزی ارزش قائل نشدید ها:| تبریک عرض می‌کنم به آقای رامین که ظاهرا لهجشونو عمل کردن ( به یاد سریال قهوه تلخ ) چون من نتونستم بین شرکت کننده‌ها لهجه ترکی بیابم:))
   خب ممنونم از اونایی که به من رای دادن، لطف داشتین. اونهایی هم که رای ندادن منتظر عذاب شدید بنده باشن. از فردا با چند آیدی ناشناس میریزم وبلاگاشونو فحش بارون می‌کنم:/ ( شوخی کردم ها، پس فردا یکی نیاد فحشتون بده بندازین گردن من ) اصلا چجوری شده که من با اختلاف یک رای باختم؟ تقلب بزرگه آقا :|
   در مسابقه نمک‌شو از تحلیل‌های میرزا خوشم می‌اومد و تصمیم گرفتم خودم هم تلاش کنم و بنویسم. بررسی‌های ظریف و آماری بیشتری می‌شد کرد که واقعا اون‌قدرها هم حوصله‌اش رو ندارم :| به هرحال از همه شرکت کننده‌ها، رای‌دهنده‌ها و برگذار کننده‌ها کمال تشکر را داریم و به برنده‌ها هم تبریک نمی‌گم چون بلد نیستم ادا دربیارم:| مسابقه را هم تحریم می‌کنم از این به بعد:/ و در آخر:
من شرکت کننده شماره صد و نه بودم:)

+ درباره انتقال رادیو فانتوم اینجا را بخوانید.
 • ۹۶/۰۶/۱۸
 • fafa

چالش نویسی

نظرات  (۸)

چالش خیلی جالبی بود!!!!

عید بر شما مبارک!!
پاسخ:
بله
متشکرم
Revolution becomes ...

پاسخ:
نفهمیدم:/
:))) مرسی مرسی

تحلیل خوبی بود :) و تقریبا تو اکثرشون باهاتون موافقم 
پاسخ:
:)
 • یکی از شرکت کنندگان
 • سلام.خوبی؟
  تحلیلات عالی بود.
  اره عین شباهنگ نوشتی. D;
  فقط اینجا باید از شاپرک مجنون بابت کامنتای قشنگش برای همه تشکر کنیم.
  پاسخ:
  آره. چه کامنت‌های مفصلی می‌نوشتن ایشون. شبیه داورای پخته و باسابقه:)

 • یکی از شرکت کنندگان
 • حالا میخوای منم مثل شباهنگ واست کامنت بذارم؟
  خط چهارم از پایین برگزار کننده رو با ذال نوشتی. ؛)
  ببخشیدا...
  پاسخ:
  من املای کنکورو نزدم چی فکر کردی؟ :دی
  شباهنگ نیستی؟ راستشو بگو
  منم باقلا رو سرچ کردم! >_<
  آخه طرفای ما می‌گن: باقُلا! :|
  پاسخ:
  دیگه باقُلا نشنیده بودم:/
 • سایت تفریحی چفچفک
 • من جا موندم از چالش.
  پاسخ:
  دفعه بعدی.
 • یکی از شرکت کنندگان
 • سلام.
  نوشتم یکی از شرکت کننده های همین مسابقه.
  شباهنگ که شرکت نکرده بود اصلا.
  ؛)
  پاسخ:
  شوخی کردم:) دلیلی نداره شباهنگ ناشناس پیام بده
  البته دلیلی نداره شمام ناشناس پیام بدید ها:///